Co to jest i jakie ma właściwości chlorek magnezu sześciowodny?

Chlorek magnezu sześciowodny

Jest to bardzo specyficzna substancja mająca postać transparentnych i bezzapachowych kryształków lub płatków, które ulegają rozkładowi pod wpływem wilgoci unoszącej się w powietrzu.

Chlorek magnezu

Chlorek magnezu to najlepsza forma przyswajania tego pierwiastka przez organizm ludzki. Magnez to jeden z podstawowych makroelementów jakie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jego niedobór powoduje szereg komplikacji zdrowotnych.

Magnez jest obecny we wszystkich komórkach, a jego przyswajanie z pokarmów jest niezwykle ważne. Pomimo tego, że większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak magnez jest ważny to w dalszym ciągu wiele osób cierpi na jego niedobór. Przyswajanie magnezu odbywa się lepiej poprzez skórę niż doustnie, dlatego wielu specjalistów poleca kąpiele w roztworze magnezu, co łączy przyjemne z pożytecznym – rozkosze dla zmysłów przechodzą na korzyść dla organizmu.

Objawy niedoboru magnezu

Objawy niedoboru można czasem pomylić z innymi dolegliwościami, jednak kilka symptomów razem powinno nam dać już do myślenia i poważnego rozważenia zmiany diety. Do najczęstszych symptomów niedoboru magnezu nalezą: bolesne skurcze mięśni łydek, drętwienie i mrowienie w kończynach, zwiększona pobudliwość nerwowo – mięśniowa, drganie górnej powieki lub górnej wargi co jest wynikiem nieprawidłowej pracy serca, nadmierne wypadanie włosów, łamliwość paznokci, stany lekowe, rozdrażnienia, zespół niespokojnych nóg, próchnica zębów, stany depresyjne, problemy z koncentracją, zaburzenia pracy serca. Poniżej przedstawimy informacje i materiały na temat produktu znajdującego się w ofercie, a źródłem informacji są dane ogólnodostępne dla wszystkich.

Magnez skład

Chemiczny wzór magnezu to MgC12*6H2O, symbol jest znany każdemu i jest to Mg. Według dostępnych informacji posiada stopień czystości na poziomie 99%, czyli prawie najwyższym na rynku. Jest pakowany zgodnie z wymogami i normami europejskimi w atmosferze laboratoryjnej. Przechowywanie. Produkt należy przechowywać w chłodnym i suchy miejscu z daleka od dzieci. Produkt o właściwościach higroskopijnych, ulegnie rozkładowi przy wilgotności powietrza na poziomie 30% i więcej.

Skład magnezu

Magnez dawkowanie

Magnez można dodawać do posiłków lub do napojów. Należy rozpuścić preparat w szklance wody w dawce 1/3 płaskiej łyżeczki do herbaty, pić rano i wieczorem. Zalecana dzienna dawka wynosi 360 – 410 mg, przyjmowanie magnezu w ilości powyżej tej dawki może powodować zaburzenia układu pokarmowego. Jedynie w sytuacjach stresogennych, w oznakach przedwczesnego starzenia, zwapnienia i przy problemach naczyniowo – sercowych należy zwiększyć zalecaną dawkę nawet do 1000 mg dziennie. W wielu przypadkach zalecana jest kąpiel lub moczenie stóp z dodatkiem chlorku magnezu.

Przygotowując kąpiel należy dodać do wanny z ciepłą wodą 1 lub 2 szklanki chlorku magnez i zażywać kąpieli przez około 20 – 30 minut. W trakcie kąpieli zdrowotnych nie używa się mydła i innych środków pielęgnujących. Kąpiel w chlorku magnezu pierwszy raz może się wydać mało przyjemna, ze względu na odczucia jakie towarzyszą w jej trakcie, czyli lekkie pieczenie, szczypanie lub drapanie nie każdemu przypadnie do gustu. Jednak odczucia te szybko mijają i zmysły zaczynają odczuwać przyjemną rozkosz.

Po kąpieli dobrze jest opłukać ciało pod prysznicem. Zamiast kąpieli możemy zakosztować relaksu moczenia stóp w chlorku magnezu. Do moczenia potrzebujemy 1 szklanki magnezu na około 4 litry wody, czas moczenia to 20 – 30 minut. Taki zabieg jest doskonały po całym dniu pracy, ponieważ jony magnezu przedostając się do krwiobiegu potrafią zafundować nam chwile relaksu. Po kąpieli polecamy natrzeć stopy i ciało olejem kokosowym.

Story Page