Plastik czy szkło? W czym lepiej przechowywać żywność? cz I

Pudełka na żywność

Obecne czasy sprawiają, że coraz częściej musimy przechowywać produkty spożywcze. Pośpiech, robienie zakupów na zapas to nasza codzienność. Bardzo często możemy się z tym spotkać. Pojawia się również taka kwestia, która będzie związana z tym, że ciągle szuka się sposobów na przedłużenie przydatności do spożycia konkretnych produktów.

Jak jednak powinno się przechowywać żywność, by jak najdłużej była w dobrym stanie?

Najczęściej wybieramy obecnie pojemniki ze szkła oraz z plastiku. Jedne i drugie nadają się świetnie do przechowywania żywności, przygotowywane są w różnych kształtach oraz formach. Z łatwością będzie można je dopasować do wystroju kuchni, dzięki czemu oprócz funkcji praktycznej będzie to również dodatek o charakterze dekoracyjnym.

Jak wybrać najlepsze pojemniki?

Pojemniki do żywności

Niezależnie od tego jaki rodzaj pojemników wybierzemy powinniśmy kierować się kilkoma uniwersalnymi zasadami jakie można brać pod uwagę i które będą decydować o użytkowaniu opakowań. najbardziej praktyczne są pojemniki kwadratowe i prostokątne, ponieważ łatwo będzie je układać i nie będzie się tracić w kuchni cennego miejsca. Niezależnie czy będzie się je umieszczać w szafkach czy w lodówce nie będzie żadnego problemu z ich włożeniem i dlatego to rozwiązanie powinno się dobrze sprawdzić.

Pakowanie żywności

Dobrze będzie wybierać pojemniki, które mają przeźroczyste ścianki i nie będzie trzeba ich otwierać, by zobaczyć co znajduje się w środku. Pojemniki szczególnie te, w których planujemy żywność, która się psuje powinny mieć oczywiście szczelne przykrywki. Dzięki temu nie będzie się do nich dostawało powietrze i dzięki temu mamy pewność, że ten produkt będzie długi czas w dobrym stanie. Pojemnik powinien mieć również duży otwór, jeśli chcemy tam przechowywać ryż, kaszę czy cukier.

Dzięki temu będzie można wygodnie włożyć tam miarkę i sięgnąć po ten produkt. Jeśli wybieramy pojemniki z myślą o tym, by znalazły się tam jakieś płyny trzeba zadbać o to, by miały one specjalne uszczelki, ponieważ będą one chronić przed przeciekaniem. Najlepiej mieć kilka pojemników w różnych rozmiarach, ponieważ dzięki temu będzie można dopasować je wygodnie do ilości produktu, który będzie do schowania.

Story Page