Słodki ziemniak z jarmużem

Ten słodki ziemniak z nadzieniem jest pełen smaku i chrupiący. Jest to ulubiony przepis na jesień dla dziesiątek tysięcy miłośników zdrowej żywności na całym świecie. Ten przepis na pieczonego słodkiego ziemniaka można znaleźć w moim 21-dniowym kursie oczyszczania Fresh Start. Jest to pełnowartościowe, roślinne oczyszczanie, które pomoże Ci pozbyć się toksyn i rozpocząć proces odchudzania, a także uzyskać świecącą skórę, odnowioną siłę i odpoczynek.

Jak zrobić słodkie ziemniaki pieczone w piekarniku

Podczas gdy istnieje kilka różnych przepisów na pieczone słodkie ziemniaki, używając kilku różnych urządzeń, ja uwielbiam wypróbowaną i prawdziwą metodę w piekarniku. Ten załadowany pieczony słodki ziemniak powinien być delikatny w środku, ale chrupiący na zewnątrz, a piekarnik wykonuje tę pracę pięknie. Oto jak uzyskać idealne ziemniaki za każdym razem:

  1. Wyszoruj słodkie ziemniaki za pomocą szczotki i wody.
  2. Nakłuj ziemniaki widelcem lub nożem kilka razy, aby umożliwić dostęp powietrza do ziemniaków podczas gotowania.
  3. Umieść na środku piekarnika, prosto na stojaku. (Ja położyłem warstwę folii na dolnej półce, aby złapać kapiącą wodę).
  4. Gotować w temperaturze 400 stopni przez 45 minut lub do momentu, aż będą miękkie w dotyku. Płyn powinien wyciekać z otworów. To jest ta słodka słodycz, która daje znać, że są gotowe.

Przepis na pieczone słodkie ziemniaki

Ten przepis wygląda niesamowicie dekadencko, ale tak naprawdę jego przygotowanie zajmuje tylko 30 minut. Jest trochę siekania i mieszania, ale większość pracy dzieje się w piekarniku, kiedy słodkie ziemniaki się gotują. Nie krępuj się podwoić przepisu i odgrzać ziemniaki na drugi dzień... tak właśnie zawsze robię.

Kupowanie idealnego słodkiego ziemniaka

Ziemniaki są na liście EWG's Dirty Dozen 2020, więc staram się zawsze kupować organiczne. Lista ta ukazuje się co roku i klasyfikuje najbardziej popularne 47 owoców + warzyw pod kątem zanieczyszczenia pestycydami po tym, jak produkty są myte i przygotowywane do jedzenia. Jeśli kupowanie organicznych produktów nie mieści się w twoim budżecie, polecam przynajmniej szukanie organicznych opcji (jak słodkie ziemniaki) z listy Dirty Dozen każdego roku. W ten sposób wiesz, że żywność, którą spożywasz, jest tak bezpieczna, jak to tylko możliwe.

Mniejsze słodkie ziemniaki są moim ulubionym dodatkiem do tego przepisu na pieczone słodkie ziemniaki, ponieważ są pełne smaku. Uważam, że większe słodkie ziemniaki są często bardziej mdłe, a ja chcę, aby miały jak najwięcej smaku.

Pełen składników odżywczych jarmuż

Ten słodki ziemniak nie jest kompletny bez niesamowitego dodatku w postaci jarmużu. Spójrzcie tylko na tę gwiazdorską obsadę składników:

  • Świeży jarmuż- 208% zalecanej dziennej wartości witaminy A, plus 684% RDV witaminy K i 134% RDV witaminy C.
  • Czerwona kapusta - 56% RDV witaminy C. Marchew - pełna rozpuszczalnego błonnika, który pomaga obniżyć poziom cukru i cholesterolu we krwi.
  • Awokado- zawiera więcej potasu niż banan. Może być również używane jako samodzielna polewa do pieczonych w piekarniku słodkich ziemniaków!
  • Ziarna słonecznika - doskonałe źródło białka roślinnego. 1 porcja zawiera 7 gramów białka.
  • Pepitas (pestki dyni)- 42% RDV manganu, który pomaga w funkcjonowaniu mózgu.

Więcej przepisów na słodkie ziemniaki

Jeśli ten przepis na słodkie ziemniaki sprawi, że sprawdzisz swoją szufladę na produkty lub jeśli masz inny przepis na słodkie ziemniaki, którym chcesz się podzielić, chętnie się o nim dowiem. Zostaw komentarz, abyśmy mogli dalej dzielić się pyszną, pełnowartościową żywnością!

Story Page